MLG0603S3N9ST000
Mfr.Part #:
MLG0603S3N9ST000
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 3.9 nH ±0.3 nH 300 mA 400 mΩ
ParameterValue
Height - Seated (Max)0.33 mm
Length609.6 µm
Width304.8 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0201
Case Code (Metric)0603
Height300 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency5 GHz
TypeMultilayer
Q Factor5
Current Rating300 mA
DC Resistance (DCR)400 mΩ
Test Frequency100 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingUnshielded
Inductance3.9 nH
Core MaterialCeramic, Non-Magnetic
Schedule B8504500000
Tolerance±0.3 nH